Vypravte se po Česku za výtečnou gastronomií

Pro své dny volna, ať už plánujeme jen prodloužený víkend nebo delší dovolenou, si vybíráme místo podle různých kritérií. Zkuste zařadit i putování za skvělým jídlem.

Požadavky, které by mělo naše dokonalé ubytování pro dovolenou splňovat, máme většinou vysoké a každý jiné. Nakonec volíme kompromis mezi cenou, lokalitou a možnostmi zábavy v okolí. Na jídlo se často zaměříme až v posledním bodě, kdy nás pak čeká zklamání. Vyzkoušejte gurmánské pobyty, kde si na své přijde úplně každý a kromě sportovního vyžití a odpočinku si vychutnáte i skvělé jídlo. Vaše chuťové buňky se seznámí s domácími produkty, vyzkoušíte degustační menu, ochutnáte piva z místních pivovarů nebo si vychutnáte večeři o několika chodech. O dokonalý chuťový zážitek se starají mistři svého oboru, kteří pro vás vybírají jen ty nejlepší suroviny. Odpočinout si pak můžete třeba ve vířivce nebo sauně a alespoň na pár dní si dovolte zapomenout na všední starosti a nechte se hýčkat dobrým jídlem.

Při výběru místa, kde strávíme své volno, často zapomínáme na velká města. Přitom i ona mohou nabídnout mnoho zážitků a někdy i větší soukromí a klid, než přeplněné turistické destinace. Ubytování v Brně je skvělou možností, jak toto nádherné město poznat i ve večerních hodinách, vyšlápnout si ke hradu Špilberk nebo se po Brněnské přehradě vydat lodí k hradu Veveří. Do minulosti se můžete vrátit při návštěvě labyrintu středověkých chodeb nebo největší kostnice v Evropě a za dobrým jídlem i místními specialitami se vydat nejen do centra, ale i zapadlých uliček. Skvělé zážitky nabídne i Olomouc, kde vám na návštěvu nebude stačit ani víkend. Historické centrum, mnoho klášterů, kostelů a chrámů a také barokní Sloup Nejsvětější Trojice, zapsaný mezi památky UNESCO, rozhodně stojí za vidění. Ubytování v Olomouci umožní strávit v jednom z našich nejkrásnějších měst delší dobu, navštívit třeba i místní Zoo nebo se vydat po naučné stezce po vojenských pevnostech. Ochutnat můžete hanácké speciality a samozřejmě nesmíte zapomenout na legendární olomoucké tvarůžky. Jen pozor, nevyrábí se přímo v Olomouci, ale nedalekých Lošticích.

Cestovat za jídlem vám umožní poznat různé chuti různých krajů a mimo jiné navštívit i spoustu zajímavých míst. Myslete na to, až budete plánovat svou další dovolenou.

Publikováno: 10. 06. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Milena Hájková