Jídlo

Recept na chutný bezlepkový ovocný koláč

Dostali jste chuť na lahodný ovocný koláč, ale lepek vám nedělá dobře? Připravte si bezlepkovou variantu dle následujícího receptu.

Ingredience na bezlepkový koláč:

  • těsto – 13 dkg solamylu, 6 vajec, 20 dkg cukru krupice, 1/2 balíčku prášku do pečiva
  • náplň – 1 konzerva kompotovaných broskví, můžete použít i čerstvé ovoce
  • krém – 1 sáček vanilkového cukru, 1 šlehačka v prášku, 2 kelímky zakysané smetany, 1 ztužovač
  • šlehačky, 2 lžíce cukru moučka
  • poleva – 12 dkg cukru krupice, 1 litr vody, 2 vanilkové pudinky, 1 tang černý rybíz

Postup:

Vejce s cukrem ušleháme do pěny a následně šleháme v horké lázni do zhoustnutí. Necháme vychladnout a přidáme solamyl a prášek do pečiva. Plech vymažeme máslem a vysypeme kukuřičnou moukou a potom na něj vlijeme těsto. V předem vyhřáté troubě pečeme při 170 °C 30 – 35 minut. Upečený korpus necháme vychladnout.

Mezitím si připravíme krém. Do šlehačky v prášku přidáme ztužovač šlehačky a ušleháme ji podle návodu na šlehačce. Přidáme zakysanou smetanu, vanilkový cukr a moučkový cukr. Až korpus vychladne, potřeme ho krémem. Na krém přijdou nakrájené broskve z kompotu nebo jiné čerstvé nebo kompotované ovoce podle chuti.

Teď si připravíme želatinu. Ve vodě rozmícháme Tang, cukr a vanilkový pudink. Přivedeme k varu a vaříme cca dvě minuty. Ještě za horka nalijeme na koláč. Ovocný bezlepkový koláč necháme v lednici ztuhnout do druhého dne. Druhý den můžete koláč podávat a třeba se šlehačkou.

Napište komentář