Během online degustace ochutnáte odrůdy ryzlinku rýnského

Už máte zábavu na večer 14. dubna? Pokud ne, máme pro vás návrh, jak zažít něco nového. Someliér Petr Mikeska bude pořádat online degustaci odrůd ryzlinku rýnského a vy při ní můžete potěšit své chuťové buňky. Ryzlink rýnský je ušlechtilou odrůdou vína pocházející z Německa, konkrétně z oblasti kolem řeky Rýn. Dnes se však pěstuje v mnoha různých zemích včetně Rakouska, Francie nebo České republiky. Ryzlink rýnský je bílé víno žlutohnědé barvy. Jeho chuť ve vás vyvolá vzpomínky na léto, cítit je po jablcích, pomerančích a citronové kůře. Sklízí se později než jiné odrůdy, na konci října nebo začátkem listopadu. Že je výtečné víno nechat zrát delší dobu, se podařilo objevit náhodou, mniši z kláštera v Porýní tehdy víno sklidili později pouze shodou náhod, plánované to rozhodně nebylo. Ryzlink rýnský je víno mnoha tváří, může totiž být suchý, sladký lehký i plný vína. Doporučuje se k tučným masitým pokrmům, rybám či uzenému. Výběr z hroznů je vhodný k dezertům, pozdní sběry k rybám.

Ochutnejte ty nejlepší odrůdy z různých zemí

Bohatou nabídku ryzlinku rýnského má e-shop Winebar, prodává dokonce sladké odrůdy ryzlinku, jež nejsou až tolik časté. Umožní zakoupit vína dominantních značek, jako jsou německé Mosela, Pfalz či rakouská Vachau a Schmidl. Nechybí ovšem ani čeští zástupci. Všechny najednou je ochutnáte během chystané online degustace.

Objednejte si degustační balíček a zúčastněte se degustace online

Jak probíhá online degustace? Nejdříve si z Winebaru objednáte degustační balíček obsahující celkem 9 vzorků ryzlinku rýnského z různých zemí a lokalit, zastoupeno je i Česko. To je třeba udělat nejpozději do neděle 11. dubna, aby vám balíček stihl přijít. Pak už se jen 14. 4. 2021 v 18:30 připojíte k online vysílání na YouTube a budete ochutnávat spolu se someliérem. Nestihnete-li živý přenos, je možné si pustit záznam, jen přijdete o možnost pokládat dotazy. Není to zajímavý způsob, jak se v současné době trochu vzdělat v oblasti vína? Winebar prodává různé degustační balíčky pro ty, kdo chtějí doma zkoušet rozdílné chutě. Za zmínku stojí třeba rakouský degustační balíček. Více informací najdete v e-shopu a brzy si snad budete moct přijít na sklenku dobrého vína přímo do kamenné pobočky.

Publikováno: 10. 04. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Nápoje

Autor: Milena Hájková