Nejoblíbenější koktejly a míchané nápoje s ginem

Gin je jedním z těch likérů, které nejsou určeny k tomu, aby se pily samotné. Vynikající je spíš do koktejlů a míchaných nápojů. Jeho bylinná chuť se výborně mísí s různými ingrediencemi. Pojďte se spolu s námi podívat na zoubek pár nejznámějším míchaným nápojům s ginem. Nemějte strach, nemusíte být profesionální barman, abyste si je zvládli připravit. Řada z nich nevyžaduje ani žádné speciální ingredience.

Martini

Ovocné, suché, krémové. Existuje nespočet druhů. Klasický koktejl martini je však smíchán z ginu, vermutu a ozdoben olivou. Populární je už od 19. století, americký spisovatel E. B. White (napsal např. Šarlotinu pavučinku) ho nazval elixírem klidu.

Tom Collins

Patří mezi sladké koktejly, chutná spíš jako limonáda s trochou ginu a je vhodný do teplých letních dnů. Pojmenovaný je podle hloupého žertíku, který se šířil New Yorkem v roce 1874. Lidé se tehdy ptali svých známých, jestli náhodou neviděli Toma Collinse. Tom Collins byl přitom neexistující vymyšlenou postavou, podobně jako český Jára Cimrman. Recept na koktejl Tom Collins se poprvé oficiálně objevil téhož roku.

Lime Rickey

Obsahuje jen tři obyčejné ingredience: limetkovou šťávu, gin a sodovku. Výsledkem je osvěžující nápoj s bylinným charakterem. Původní Rickey se míchal v 80. letech 19. století z bourbonu, pak ho ale nahradil gin. Navzdory jednoduchosti zůstává oblíbený dodnes.

Gin s tonikem

Na závěr jsme si museli nechat nejobyčejnější, nejznámější a nejdostupnější gin s tonikem. Víte, že tahle kombinace vznikla na podporu boje proti malárii? Gin měl maskovat hořkou chuť chininu v toniku, který pomáhal předcházet a léčit malárii. Osvěžující hořkosladká chuť dostane i vás. Ingredience:
 • šťáva z půlky citronu
 • led
 • gin
 • tonik
 • limetka
 • led z toniku
Poměr gin:tonik by měl být 1:1, 1:2 nebo 1:3 podle vaší chuti. Postup:
 1. V šejkru promíchejte gin s citronovou šťávou.
 2. Přidejte led a protřepejte.
 3. Do sklenice (ideálně vysoké) dejte kostky ledu z toniku.
 4. Vlijte gin s citronovou šťávou.
 5. Přidejte tonik.
 6. Ozdobte limetkou.
Vynalézaví Španělé do koktejlu přidávají nejrůznější ovoce, zeleninu či bylinku, takže můžete experimentovat. Pak budete pít ne gin s tonikem, ale španělský Gin Tónico.

Publikováno: 20. 03. 2021

Kategorie: Nápoje

Autor: Milena Hájková