4 zajímavostí o kávě, které jste možná nevěděli

Patříte tak jako my mezi zaryté milovníky kvalitní a chutné kávy? Káva však není jen lahodná - sama o sobě skrývá spoustu zajímavostí, o kterých jste možná neslyšeli. Právě proto jsme pro vás v tomto článku připravili hned několik zajímavých faktů, jenž tento kofeinový nápoj širší veřejnosti tají.

Věděli jste, že káva je ovoce?

Káva a její peckovice se řadí mezi ovocné plody, protože kávovník je ovocný strom. Plod kávovníků je jedlý a dokonce se v některých tropických zemích používá jako ingredience k výrobě cascara čaje.

Kávu pije drtivá většina populace

Podle volně dostupných statistik se uvádí, že kávu pije až 80% populace. Konzument kávy údajně přijme za den až 200mg kofeinu, což znamená denně dvě kávy. Každý den se tedy vypije přes 2,5 miliardy šálků kávy.

Je káva škodlivá?

Káva samozřejmě přináší pro lidský organismus zdravotní benefity, jako například – snižuje riziko úmrtí na srdeční choroby. Avšak existují případy, kdy káva může člověku přece jenom uškodit. Lidé, kteří disponují psychickými poruchami – úzkost, nespavost nebo porucha soustředění, by se kávě měli spíše vyhýbat. Protože všechna tyto psychická onemocnění káva jen prohlubuje.

Nejvíce kávy se zkonzumuje v New Yorku

New York patří mezi jedno z nejosídlenějších měst na světě. Což je samozřejmě jeden z důvodů, proč se zde vypije tolik kávy. Ne nadarmo se říká, že New York je město, které nikdy nespí, protože kavárna je opravdu na každé ulici.

Kde se poohlédnout po kvalitní kávě?

Společnost Monro je specialista na zrnkovou kávu arabiku, kde v rozsáhlé nabídce máte k dispozici největší výběr káv arabik. Zároveň si zde můžete pořídit kávové předplatné, což znamená, že čerstvě pražená káva bude dovážena každý měsíc přímo k vám domů. Vyberte si čerstvou kávu v akci dle libosti.

Publikováno: 26. 04. 2022

Kategorie: Nápoje

Autor: Milena Hájková