Rodinná dovolená na kole? Tohle všechno musíte mít

Rodinná dovolená na kole je perfektní nápad, protože tím spojíte příjemné s užitečným. Budete všichni společně vykonávat sport a přitom poznávat krásy naší země. Na dovolenou na kole potřebujete především kolo, ovšem kromě toho se vám bude hodit i nějaké doplňky, které vám cestu zpříjemní.

Brašny na kolo

První věc, která se vám na rodinné dovolené na kole bude hodit, jsou brašny na jízdní kolo, protože do nich si můžete dát všechno, co na cestách budete potřebovat, jako je svačina, převlečení, přezůvky anebo si zde můžete sbalit třeba plavky, kdybyste chtěli po cestě zastavit někde na koupališti a podobně. Výhodou je, že jsou brašny většinou umístěné na nosiči, takže vám nikde nezavází a hlavně necítíte jejich váhu tak, jako kdybyste na zádech měli batoh, a kromě toho se vám nebudou potit záda. Hodit se vám může i malá brašna na řídítka, do které můžete dát peněženku a jiné drobnosti. Většina z nich nabízí také připevnění na mobil, abyste mohli jet podle navigace.

Batůžek se může hodit

V některých případech se vám batůžek na zádech může opravdu hodit, protože se může stát, že kolo někde postavíte a budete se chtít projít, například na hrad a podobě a v takovém případě se bude hodit, když si budete moct dát batoh na záda a mít tak u sebe všechny cennosti a podobně. Výborné jsou batohy s rezervoárem, protože díky nim budete mít zajištěný pitný režim.

Když jedeme s dítětem

Jestliže doma máte malé dítě, které ještě na kole nejezdí, pak se vám bude jistě hodit přívěsný vozík na horské kolo, do kterého můžete malé dítě umístit. Tam si dítě může hrát anebo kochat se okolím a bude zde v bezpečí. Když přijdete na místo, kde se chcete projít, tak ho jen vytáhnete ven a můžete si výlet nebo dovolenou užívat všichni společně. Pokud máte dítě, které už jezdí na kole, můžete připojit tažnou tyč na kolo, abyste měli jistotu, že je stále za vámi a v bezpečí, protože když je na tyči, nemůže vjet pod kola auta a podobně.

Publikováno: 19. 07. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Milena Hájková