Tipy

Mobilní topidla jako účinný zdroj tepla doma, v garáži i na pracovišti

Pro ty z vás, kteří neví, co si pod pojmem mobilní neboli přenosné topidlo představit, nastíníme, za jakým účelem vlastně slouží. Jak už z názvu vyplývá půjde o vytápění. Mobilní topidlo je zařízení, které se používá pro vyhřívání domácností, terasy, garáže nebo taky na stavbách. Dokáže zpříjemnit chladné večery a být spolehlivým pomocníkem řadu let. Mezi nejpoužívanější přenosná topidla patří elektrická, naftová a plynová. Jestliže uvažujete o pořízení jednoho z těchto zařízení, prozradíme vám, k čemu jednotlivá topidla slouží a kde je využít tak, aby splňovaly veškeré vaše nároky a požadavky.

Jste vlastníci garáže nebo dílny?

Pokud patříte mezi profesionály v oboru a veškerá vaše práce probíhá v garáži či dílně, nebo jen využíváte vaše kutilské dovednosti pro vytvoření menších projektů, potřebujete profi vybavení. Je dobré se starat o teplotu uvnitř místnosti – někdy pomůže klimatizace, jindy je vhodné volit právě topidlo. Přece jenom není úplně pohodlné, když vám kapky rosy padají při práci na čelo, anebo se klepete zimou. V tom případě doporučujeme pořízení naftových či plynových topidel. Není tajemstvím, že cena naftových topidel není pro každého zrovna výhodná. Avšak když opomineme jejich cenu, dočkáme se kvalitně odvedené práce ve formě zvýšení vnitřní teploty s nízkými náklady na provoz a energetickou spotřebu. Plynová topidla vám zase zajistí nízkou pořizovací cenu a slušný výkon. Nutno zmínit, že u obou těchto topidel se musíte postarat o dostatečné odvětrávání spalin. Na stavbu jsou ovšem naftová topidla jako stvořená.

Tip: Mobilní topidlo funguje skvěle s v tandemu s domácím odvlhčovačem. V tomto e-shopu odvlhčovače seženete za super ceny.

Potřebujete efektivně ohřát vaši domácnost?

To nebude žádný problém díky elektrických topidel, která vám poskytnou pomocí elektrických přímotopů tu nejčistší formu přenosného topidla. Výhodou je cenová dostupnost a odvedení kvalitní ekologické práce, bez žádných spalin. Nejsou však vhodná pro každodenní používání či dlouhodobější provoz, kvůli jejich energetické náročnosti.