Doplňky stravy Zdraví

Doplňky stravy

Doplňky stravy, jsou přípravky obdobné léčivým přípravkům, obsahující účinné složky jako jsou vitamíny, minerální látky a další látky s nutričním nebo fyziologickým účinkem prospěšné našemu tělu. Doplňky stravy lze zakoupit v lékárnách nebo specializovaných e-shopech na internetu. Jejich hlavním úkolem je dodat organismu potřebné živiny a jiné prospěšné látky, jež mají příznivý účinek na zdravotní stav jednotlivce, a které bohužel nezískává v dostatečném množství z běžné stravy.

Významným doplňkem stravy je Norkrill. Zdrojem k výrobě tohoto doplňku stravy je malý bezobratlý korýš antarktický krill či jinak krunýřovka krilová připomínající krevetu. Antarktický kril může být až 6cm dlouhý a může vážit zhruba 2g. Jedna tobolka Norkrillu obsahuje 500 mg čistého krilového oleje Superba, který je bohatý na omega 3 mastné kyseliny EPA a DHA, mořské fosfolipidy a antioxidanty. Dle dlouhodobých studií má omega 3 z krillu větší účinek než omega 3 z rybího tuku, oleje nebo z tuleního oleje. K dosažení dobrých preventivních účinků je důležité užívat Norkrill pravidelně každý den před jídlem nebo během jídla. Doporučená denní dávka je 1 – 2 tobolky.

Norkrill příznivě ovlivňuje funkci srdce, cév, mozku, pokožky a imunitního systému. Omega 3 mastné kyseliny EPA a DHA vyskytujíc se v Norkrillu působí pozitivně na kardiovaskulární systém, složení tuku v krvi snížením triglyceridů, jež vytváří hlavní část tuku v potravinách, přispívají k optimalizaci krevního tlaku, mají význam pro kognitivní (schopnost zpracovávat informace, chápat) schopnosti, pozitivně ovlivňují koncentraci, přispívají k dobrému mentálnímu zdraví po celý život, pomáhají chránit pokožku proti škodlivému UV záření a zároveň ji udržují hladší a zdravější, posilují imunitu a v neposlední řadě mírní problémy s klouby.

Napište komentář