Kratom dokáže člověka nabít energií i uklidnit

Nedostatek energie většina z nás řeší kávou, případně jinými povzbuzovacími prostředky typu silné čaje či speciální přeslazené energo nápoje. Existují však i jiné prostředky, kupříkladu Kratom. Právě ten má mimo jiné i specifické pozitivní vlastnosti.

Pochází z jihovýchodní Asie

Kratom je přes dvacet metrů vysoký strom. Standardně roste v jihovýchodní Asii. Největšími pěstiteli jsou hlavně Indonésie, Malajsie a Thajsko. Z výše zmíněného stromu se využívají primárně listy. Ty se sice dají žvýkat nezpracované, nicméně jejich chuť není zrovna nejdelikátnější. V našich zeměpisných šířkách se prodává Kratom víceméně pouze v drcené formě, nebo jako jemný prášek. Takto je to lepší, protože když už nic jiného, tak se tímto způsobem alespoň lépe dávkuje.

Druhy

Existuje pouze jeden Kratom – strom, nicméně v obchodech je možné narazit na mnoho jiných verzí, které se odlišují svým zbarvením a také účinky. Na zbarvení má velký vliv jak stáří stromu, tak i způsob fermentace. Proto je možné si dnes běžně koupit mimo klasických verzí třeba i zlatý Kratom. Ten, stejně jako další standardní druhy, si lze objednat kupříkladu na e-shopu Kratom World.

Dávkování

Kratom není mateřídouškový čaj, a proto je nezbytné ho dávkovat opatrně, přesně podle návodu. Dávka do pěti gramů by měla člověka nabudit k lepší náladě i výkonům. Množství do patnácti gramů pak působí přesně opačně. Člověk se cítí uvolněně, případně se mu chce spát. Pro chronické nespavce výborný prostředek. Takto se dá například léčit i kašel, případně průjem.

Jak se konzumuje?

Z práškového Kratomu je ideální udělat si čaj. Výroba je víceméně stejná jako u klasického čaje. Stačí jen prášek zalít horkou vodou a nechat chvíli louhovat. Výsledek je pak možné dochutit třeba medem, respektive citrónem. Jak kdo chce. Není však problém prášek smíchat se studenou vodou a směs následně vypít. Sice se tak člověk připraví o lepší chuť i zážitek, nicméně efekt bude nakonec stejný.

Publikováno: 25. 08. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Milena Hájková