Tipy na nejlepší zákusky ke kávě

Káva a zákusky jsou klasickou kombinací, která dokáže ozvláštnit každý okamžik. Ať už se scházíte s přáteli, užíváte si večerní rande, nebo si jen užíváte klidný večer doma, přidání lahodného dezertu ke kávě je dokonalým způsobem, jak si dopřát požitek. Pokud hledáte inspiraci na dokonalé dezerty ke kávě, zde je několik vynikajících nápadů.

Espresso Brownies

Kávu s kávou můžete ochutnat například z espressa, které je součástí kávy. Uspokojte své mlsné jazýčky těmito rozplývavými espresso brownies. Tyto brownies jsou napuštěné dávkou espressa a posypané mořskou solí a představují dokonalou rovnováhu mezi sladkým a slaným. Vychutnejte si je s hrnkem čerstvě uvařeného espressa a získejte dokonalou kombinaci kávy a dezertu. Tuhle lahodu můžete konzumovat každý den!

Tiramisu

Tento klasický italský dezert je dokonalým doplňkem k šálku kávy. Vrstvy espressem nasáklých dámských prstů jsou naplněny lehkým, vzdušným krémem a posypány kakaovým práškem. Vychutnejte si kousek krémového tiramisu s šálkem cappuccina nebo espressa a dopřejte si skutečně požitkářský zážitek.

Čokoládové sušenky

Jen málokterý dezert je tak klasický jako čokoládové sušenky. Vychutnejte si teplé, čerstvě upečené sušenky s hrnkem horké čokolády nebo latté a dopřejte si dokonalou pochoutku. Do těsta na sušenky můžete dokonce přidat několik zrnek espressa, abyste získali extra chuť na kávu.

Affogato

Tento dezert v italském stylu kombinuje espresso a zmrzlinu v jednom lahodném pokrmu. Naberte do misky pořádný kopeček své oblíbené zmrzliny a doplňte ji šálkem espressa. Horké espresso rozpustí zmrzlinu a vytvoří krémovou pochoutku s příchutí kávy.

Kávový dort

Tento klasický dort si oblíbí každý milovník kávy. Vlhký a nadýchaný kávový koláč je plný sladké skořice a posypaný křupavou polevou streusel. Vychutnejte si kousek se šálkem čerstvě uvařené kávy a dopřejte si sladké a útulné pohoštění.

Ať už si ke kávě vyberete jakýkoli dezert, určitě vám zpříjemní tento okamžik. S tolika lahodnými možnostmi nemůžete udělat chybu.

Publikováno: 24. 01. 2012 / Aktualizováno: 09. 02. 2023

Kategorie: Strava

Autor: Milena Hájková