Gastronomické vybavení, bez něhož se neobejde žádná restaurace

Provoz restaurace je velmi náročnou záležitostí, která majitele i zaměstnance stojí mnoho úsilí a energie. Proto je dobré, pakliže se v ní využívají moderní zařízení, díky nimž jde snadněji příprava jídel, ale třeba i úklid. Lidé se pak méně nadřou a provozovatel nemá takové náklady. Bez jakých doplňků se dnes moderní restaurace prakticky neobejde?

Hnětače těsta – rychlá příprava základů pokrmů

Každý kuchař vám řekne, že nejvíce času zabere zadělávání těsta na knedlíky, těstoviny, pizzu a mnoho dalších pokrmů a příloh. V momentě, kdy se v restauraci spoléháte na hnětače těsta, je tato práce pro kuchaře a jejich pomocníky takřka minulostí. Stačí jen vložit potřebné ingredience do stroje, ten pak sám umně a rychle vyhněte těsto do patřičné hmoty. Hnětače těsta jsou zcela neodmyslitelnými pomocníky moderních gastronomických provozoven.

Kávovary – kvalitní káva je důležitou součástí nabídky restaurací

Dávno pryč jsou doby, kdy se zákazníci v Česku spokojili s obyčejným „turkem“, když si poručili kávu. Dnes už musí být nabídka kávových nápojů mnohem bohatší. Proto je zapotřebí mít k dispozici profesionální kávovary. S jejich pomocí se dá snadno vykouzlit až několik desítek variant kávových nápojů. Kávovary výrazně zvednou vaši nabídku nápojů v provozovně, což se určitě pozitivně projeví v počtu spokojených hostů.

Myčky ulehčí práci při čištění nádobí

Ve větší restauraci, kde jen přes obědy vydáte desítky jídel, by se člověk zbláznil, musel-li by vše umývat ručně. Ani bez myčky nádobí si dnes už provoz restauračních zařízení nejde představit. Myčky nejen usnadní samotné mytí nádobí, ale šetří vodu, jíž se spotřebuje díky úsporným programům méně nežli v případě, kdy se mytí nádobí provádí ručně. Výše uvedené spotřebiče jsou jen strohým výčtem toho, co vše by kvalitní kuchyně v restauraci měla mít, aby byla plně funkční a schopná zajistit rychlý servis pro hosty.

Publikováno: 31. 05. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Milena Hájková