Tipy

Díky mobilní klimatizace nemá horko v bytě šanci

Zajímá vás, jak si v létě poradit s horkem v domácnosti? Máme pro vás alternativu ke klasické klimatizaci – mobilní klimatizaci, která je vhodným pomocníkem pro horké letní dny a zajistí vám příjemný pocit ochlazení.

Co vlastně mobilní klimatizace je?

Mobilní klimatizace je zařízení, které odvádí teplý vzduch ven z místnosti a léto ve vnitřních prostorech nemusí být, až tak hrozné, jak se zdá.

Mezi nejprodávanější značky patří:

Výhody

Velkou výhodou mobilní klimatizace je ochlazení vzduchu v místnosti, ve které zrovna pobýváte a taky ji přenést kdekoliv se vám zachce a kde je možné ji zapojit do zásuvky. Když zrovna plánujete jet v létě na chatu, nebo si jen užívat chládek doma, je to ideální volba. Další nepochybnou výhodou je její cena, jelikož není finančně tak náročná jako klimatizace zabudované na pevno. Mobilní klimatizace nejenže umožní ochlazovat horký vzduch, ale také zbavit vzduch prachu, či bacilů pomocí vyjímatelného filtru.

Tip: Přečtěte si, jakou zvolit klimatizaci.

Nevýhody

Tak jak můžeme najít plno kladů a výhod mobilních klimatizací, tak najdeme i nějaké ty nevýhody a nedostatky, které nám budou otravovat život. Tím máme na mysli především její hlučnost. Protože je kompresor zabudovaný přímo v klimatizaci, tak se nevyhneme hluku, jaký klimatizace vydává, na rozdíl od klasických klimatizací, kde je kompresor zabudovaný mimo místnost.

Parametry

Mobilní klimatizace zabírají poměrně dost místa, tudíž až letní sezóna skončí bude zabírat místo třeba ve vaší skříní nebo na půdě, které by se dalo využít i jinak.

Tip: Pokud si vyberete mobilní klimatizaci na od eprofi.cz s.r.o., nepřehlédněte ani další e-shopy. Seženete v nich například kvalitní kalová čerpadla, odvlhčovače, mobilní topidla a ponorné vibrátory do betonu.