Jídlo

Olivový olej z istrijských hájů je skutečným gastronomickým zážitkem

Pochutnáváte si rádi na italské kuchyni, dáváte přednost tradici, ale také lehkosti, s kterou se tato rodina receptů neodmyslitelně pojí? Potom jistě víte, že není olivový olej jako olivový olej, neboť za kvalitu se považuje jen ten extra panenský, připravovaný za pomoci tradičních postupů, bez využití chemie a moderních přístrojů. Ty sice mohou zdánlivě usnadnit práci, ale chuť přijde bohužel záhy vniveč a totéž platí i o vlivu na zdraví. Nebyla by to potom opravdu věčná škoda?

Dejte si tradiční špagety na tisíce způsobů

Kolik receptů vám vlastně umožní klasický olivový olej? Toho čísla bychom se asi nestihli dopočítat, záleží přeci tak trochu i na fantazii kuchaře. Při správném skladování vám vydrží tento olej hodně dlouho, dbejte na to, abyste měli doma uskladněnou extra panenskou variantu, jež nabídne nejen nejlepší chuťové složení, ale také bude přínosná pro zažívání. Poctivá sklizeň za pomoci tradičních postupů, to je skoro až umělecké dílo, kterému je bezesporu čest přihlížet!

Vyberte si, na co máte zrovna chuť – protože s olejem z oliv připravíte i zmrzlinu nebo čokoládový dezert, takže smutnit nemusejí ani skuteční mlsouni. Jistě však panuje všeobecná shoda na tom, že základem pro italskou kuchyni budou těstoviny a špagety, které se doplní sýrem, mletým masem, česnekem, cibulí a bylinkami pro lepší chuť a výraznou vůni. Byla by potom škoda nezkusit olivový olej proslulé chorvatské značky Chiavalon, díky němuž si užijete perfektní symbiózu pro všechny smysly…

Špagety aglio olio jsou už klasikou

Slyšeli jste o nich už někdy? Bezesporu ano, protože italské restaurace napříč Evropou je jednoduše musejí mít v nabídce, bylo by to jako třeba opomenout pirožky při návštěvě Ruska, jako vynechat Ratatouille, když se podíváte do Francie, jako nedat si vejce se slaninou a toast ve Velké Británii a tak podobně. Špagety aglio olio si můžete připravit jednoduše i doma, stačí trochu česneku, chilli paprička, kvalitní olivový olej a pak už jen trochu parmazánu. Co říkáte, ochutnáte?

Napište komentář