Tipy

Nejlepší pobyty pro labužníky a mlsné jazýčky

Jídlo, budiž požehnáno. Také patříte mezi ty, co mají často plný žaludek a ještě si u toho rádi pochutnají? Gastronomické zážitky jsou doménou nejen restaurací, ale nově i vyhledávaným cílem víkendových pobytů. Pobyty pro labužníky a mlsné jazýčky se specializují na kulinářské zážitky, takže nehrozí, že byste se na své mini dovolené stravovali formou rychlého občerstvení nebo nedej bože jedli nějaké „blafy“z vývařovny.

Gurmánské pobyty představují to nejlepší z naší i světové gastronomie a jsou vhodné pro všechny, co nedrží diety. Vyberte si na www.hotel.cz labužnický víkend a poškádlete vaše chuťové buňky. Gurmánský balíček bude nejspíš obsahovat ubytování v hotelu, pivovaru nebo vinařství, welcome drink, ochutnávku místních specialit, vícechodové menu a wellness aktivity. Hoteliér si dá záležet na tom, abyste u něj zažili své stravovací deja´vu. Kvalitní pokrmy a spokojenost klientů jsou pro něj alfou, omegou.

Kam za dobrým jídlem?

Tematicky specializované pobyty lze najít napříč celou republikou. Na jižní Moravě je větší pravděpodobnost realizace pobytů se zaměřením na víno, v oblasti pivovarů využívají jako lákadlo zlatavý pivní mok. Ubytování v Praze je univerzální a obvykle se zaobírá vyšší gastronomií. Pobyt zde lze vzájemně zkombinovat i s prohlídkou pamětihodností. Po takové procházce centrem metropole pak dvojnásob tak chutná.

Za netradičními labužnickými zážitky lze vyrazit i do samotného srdce Moravy, na Hanou. Pobyt v Olomouci se neobejde bez tradičních syrečků, neboli tvarůžků. Dále vám budou představeny takové krajové recepty, ze kterých se v průběhu let staly fajnšmekrovské speciality. Že neznáte Plumlovský řízek nebo Drahanského ježka? Nevadí. V Olomouci vám budou s největší pravděpodobností naservírovány a my vám ručíme za to, že se po nich budete olizovat.

Pobyty spojené s jídlem jsou stále oblíbenější. Nejenže při nich poznáte regionální kuchyni dané oblasti, ale navíc máte záruku, že se vám od rána do večera budou sbíhat sliny a opravdu si pošmáknete.