Lifestyle

Jak se najíst před večerní zábavou

Na alkohol jsou dva názory, jeden říká, že je pro naše zdraví důležitý a jiný říká, že je škodlivý. Rozhodně platí, že pravda je někde napůl. Pokud se denně neopíjíme, ale dáme si jednu skleničku vína nebo piva, tělu to prospěje.

Většinou o víkendu nastává ten správný čas, kdy máte volno, případně pro děti hlídání, a vy si se svými kamarády či kamarádkami vyrazíte na společnou kalbu. Setřást ze sebe veškerý stres a starosti, které jste za celý týden nastřádali a kterými jste se museli zabývat. Není nic lepšího než se pořádně odreagovat, pobavit a popít s přáteli. Kromě výběru samotného druhu a množství alkoholu, je potřeba udělat přípravu před tím, než vyrazíte. Velice důležité je vybrat si jídlo, které dostatečně včas před odchodem na večírek nebo na návštěvu, sníte. Říká se, že dobře zvolené jídlo je základ. Nejlepší na výběr je tučnější jídlo, jehož tuk na sebe nachytá alkohol, a vy tak více vydržíte a nebude vám tak špatně. Co je úplně nejhorší, a co dělají především ženy, které chtějí zhubnout, že se vůbec nenají a potom je dostane i jedna sklenka vína. Velice vhodným druhem jídla je i sladké, protože cukry zabraňují pozdější kocovině. Velice důležité je i hodně pít nealkoholické nápoje a tím tak alkohol naředit.

Pokud jste již něco vypili a potřebujete si uklidnit žaludek, dejte si nějaké ovoce, které vám dodá potřebný cukr, nebo si dejte nějaký mléčný výrobek, který vám dodá nejen bílkoviny, ale i tuk. Před, při ale i po požití alkoholických nápojů je velice vhodný silný vývar, kuřecí nebo hovězí. Každopádně před pitím alkoholu je potřeba dát žaludku základ, aby pak právě žaludek vydržel hodně alkoholu a zbytečně vám nebylo špatně a neměli jste pak ráno kocovinu

Napište komentář