Jídlo

Zajímavosti o přípravě sushi

Japonské sushi miluje nejeden z nás. Zatímco někteří si za ním jezdí do sushi restaurace v Ostravě, jiní jezdí ochutnávat sushi do různých japonských zemí. Někteří se však takzvaně “hecnou” a naučí se sushi připravovat v pohodlí domova. Díky internetu se lidé naučí připravovat sushi v dobré kvalitě za kratší dobu než mnozí japonští mistři, kteří se učí připravovat sushi i několik dlouhých měsíců či let. Pokud také patříte k domácím kuchařům, kteří se chtějí naučit sushi připravovat opravdu ve vysoké kvalitě, prozradíme vám několik zajímavostí o přípravě sushi, které vám přípravu sushi rozhodně usnadní.

Sushi vždy z čerstvé ryby

Základní surovinou při přípravě sushi je bezesporu ryba. Ta by však vždycky měla být čerstvá, neměla by být zamražená nebo stará několik dnů. Sushi se připravuje zásadně z čerstvé ryby, a to nejčastěji z tuňáka nebo z lososa. I když by se mohlo zdát, že s rybou bude při přípravě sushi největší potíž, kupodivu tomu tak není. Naopak je to s rybou hračka, problémem je spíše pak rýže nebo její následné obalování v řase.

Využívejte sushi rýži připravovanou v rýžovaru

Víte, proč chutná japonské sushi tak skvěle? Tajemství je v sushi rýži. Říkáte si, že takovou sushi rýži si můžete také koupit u nás na trhu? Omyl. Takovou sushi rýži, kterou využívají Japonci k přípravě sushi, u nás neseženete. Důvodem toho je přísný zákaz vývozu sushi rýže. Na českém trhu se najdou jenom náhražky sushi rýže, které jsou sice dostačující, ale nejsou ve stejné kvalitě.

V každém případě si tuto rýži připravujte v rýžovaru. Do rýže při vaření přidejte rýžový ocet, který nemá rýži ochutit, ale má ji spíše konzervovat. Rýži následně používejte až ve chvíli, kdy je vychladlá.

Wasabi jako tajná ingredience v každém sushi

I když si to možná neuvědomujete, do každého sushi patří wasabi. V Japonsku se jedná o poměrně drahou surovinu, u nás je však wasabi cenově dostupné, a tak na něj nezapomínejte, až budete sushi připravovat.

Napište komentář