Jezte jinak, vyzkoušejte jedlé nádobí

Naše planeta je zavalena plasty, s nimiž se neumíme nijak vypořádat. Doba rozkladu je příliš dlouhá, a tak nám plastová brčka a jiné výrobky zaplavují oceány, berou zvířecí životy a ubírají také krásnou přírodu. Každé nahrazení plastového produktu nějakým jiným je krůček správným směrem, a pokud tyto drobné krůčky začneme podnikat všichni, společně dokážeme velkou věc. Tím krůčkem na cestě za „odplastováním“ planety může být například jedlé nádobí namísto jednorázového plastového. Až budete příště grilovat na zahradě s přáteli, pořádat piknik či party ve venkovním prostředí, nakupte místo plastových talířů, kelímků a příborů ty jedlé. Ušetříte přírodu a hosty určitě zaujmete.

Jedlé talíře z pšeničných otrub a kelímky chutnající jako sušenka

Z čeho konkrétně se jedlé nádobí vyrábí? Ingrediencí je celá řada a složení nádobí se liší. Například jedlé talíře se vyrábí z pšeničných otrub, přičemž z jedné tuny těchto otrub vznikne asi 10 000 talířů. Kromě toho se tímto způsobem využijí pšeničné otruby vznikající jako vedlejší produkt při mletí mouky v mlýnech. Jedlé kelímky se pak vyrábí zase z pšeničné mouky, ovesných otrub, cukru a vody. Jsou tedy sladké, chutnají podobně jako sušenka. Je to tak udělané záměrně. Po dobré kávě si vychutnáte spíš sladkou chuť, zatímco po obědě talíř s příchutí celozrnného chleba. A existují i další „materiály“ na výrobu jedlého nádobí, například jedlá brčka jsou vyráběny ze stejných ingrediencí jako těstoviny. Teoreticky je tedy po použití lze uvařit k obědu. K tomu ale nejspíš nedojde, protože je jistě sníte, hned jak dopijete svůj nápoj. Jedlé nádobí je pro většinu lidí něco nového, co chtějí vyzkoušet.

S jedlým nádobím si užijete spoustu zábavy

Oslňte tedy i vy na příštím grilování, případně zaujměte děti u oběda. Co takhle slíbit jim, že když sní všechen špenát na talíři, mohou za odměnu sníst i talíř? Nalákat je mohou rovněž jedlé lžičky a příbory.

Publikováno: 04. 06. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Milena Hájková