Diety a hubnutí

Zákusky ke kávě

V minulém století byly zákusky vzácností, nejen proto, že se daly těžko koupit, nebyly každý den, ale byly i dost drahé, a tak si rodina mohla koupit zákusky třeba jednou za měsíc. V dnešní době jsou zákusky v každém supermarketu, nabízené ve větších počtech, a tak pokud stanete chuť na jeden, a jinam nemůžete nebo nestíháte zajet, buď si koupíte celé balení, a rozdělíte se s kamarádkou nebo se sousedkou, případně s kolegy v práci, anebo odoláte a nekoupíte si zákusek, ale místo toho čokoládu nebo něco jiného sladkého.

Výběr zákusků je ale velice široký. Zákusky jsou nejen bez krému, třeba s jogurtem, ale i krémové. Mnohé zákusky jsou ozdobené želatinou nebo ovocem. Výběr ovocných zákusků, které jsou lehčí, a pro mnohé lidi i chutnější, je i dnešní dobou, kdy obyvatelstvo nejen naší republiky tloustne. Ovocné dortíky a zákusky nejen dobře chutnají, ale i dobře vypadají. Navíc jsou i zdravější a méně kalorické. Ale ne každý ztloustne po jedné sladkosti, a tak je spousta lidí, kteří mohou zákusky jíst kdykoli a jakékoli množství. Navíc dobře udělaný krém nebo poleva chutnají téměř každému. Ani při oslavách v práci, s přáteli, ale i v rodinném kruhu si neumíme představit bez kvalitních a dobrých zákusků. Dobrý zákusek s oblíbenou kávou nebo čajem vždy pohladí na duši. Zároveň nás chvilka se zákuskem a kávou svátečně naladí.

Nedáváme si to přeci každý den, a tak vždy, když nastane taková chvíle, se můžeme zastavit a potěšit sebe i svůj žaludek. Pokud čekáme návštěvu, většinou nepočítáme s tím, že něco přinesou, ale spíš se snažíme něco připravit pro ně. Ve chvíli, kdy přijdou a přinesou zákusky, se nám rázem zvedne nálada a hned stavíme vodu na kávu. A tak by to mělo se zákusky být, měly by být vzácné a měly by se jíst ve speciálních chvílích.

Napište komentář